O nasOdprawy celneMagazyn celnyIntrastatAKC-USpedycjaKontakt z nami

Agencja Celna SAD - Wejherowo
Witamy na stronie A.C. SAD

Intrastat

 

     Intrastat to system statystyki obrotów towarowych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej. Polega na przekazywaniu przez podmioty gospodarcze informacji o dokonanych przywozach i wywozach towarów do innych krajów UE. W Polsce obowiązuje od 1 maja 2004 roku.

     Osobami zobowiązanymi do dokonywania zgłoszeń Intrastat są podmioty dokonujące obrotów towarowych z innymi krajami członkowskimi, u których wartość tego obrotu przekroczyła tzw. statystyczny próg podstawowy, który w roku 2020 wynosi 4 000 000 PLN dla przywozu i 2 000 000 PLN dla wywozu (obrotu uzyskanego w 2019 roku) . Wymagane dane muszą być składane co miesiąc na specjalnych formularzach, określonych w przepisach. Zgłoszeń takich mogą dokonywać firmy we własnym imieniu lub ich upoważnieni przedstawiciele.

     Agencja Celna SAD oferuje kompleksową obsługę systemu Intrastat, tj. wypełnianie deklaracji i ich składanie w imieniu klientów we właściwym urzędzie celnym. Deklaracje wypełniane są w oparciu o dokumenty (przetłumaczone kopie faktur, specyfikacje), które można do nas przesłać e-mailem lub za pośrednictwem poczty. Dzięki dobrej znajomości przepisów i doświadczeniu w tej dziedzinie obsługa systemu Intrastat przebiega sprawnie i terminowo.


 
O nasOdprawy celneMagazyn celnyIntrastatAKC-USpedycjaKontakt z nami